Pracownia EEG NeuroLines jest nowoczesną placówką specjalizującą się w diagnostyce EEG oraz neuroterapii. Zdobyte przez lata wiedza i doświadczenie pozwalają nam oferować najwyższy poziom obsługi i kompleksową pomoc w rozwiązywaniu problemów ze zdrowiem.


Obecnie obserwowany rozwój metod analizy komputerowej oraz odkrycia odnoszące się do neuronalnych mechanizmów EEG, zwiększają nasze możliwości oceny surowego EEG, a także dają szanse korygowania nieprawidłowości zapisu.

OFERUJEMY:

  • Standardowe badanie EEG dzieci i dorosłych.
  • Badanie EEG z wideo monitoringiem (wideometria).
  • Badanie qEEG (ilościowe EEG).
  • Badanie qEEG z odniesieniem do bazy normatywnej (HBI) opracowanej przez Human Brain Institute lub Neuroguide wydaną przez Applied Neuroscience.
  • Mapowanie Loreta i 3D sLoreta (lokalizowanie w trójwymiarowej przestrzeni)
  • Terapię Neurofeedback 19 kanałowa Z-SCORE (w czepku EEG), w oparciu o normatywną bazę danych NeuroGuide.

 

DIAGNOZA:

Często bywa tak, że u osób z wyraźnymi objawami zaburzeń koncentracji, funkcji poznawczych czy psychicznych zapis badania EEG będzie prawidłowy. Nie znaczy to jednak, że wszystko jest w porządku. Dopiero dalsza, ilościowa analiza EEG (qEEG) może dostarczyć szczegółowych informacji o rodzaju i przyczynach tych dysfunkcji.

TERAPIA:

Metoda neurofeedback zwana częściej EEG biofeedback, to trening w oparciu o potencjały korowe tzw. fale mózgowe. Na ekranie komputera wizualizowany jest obraz EEG w postaci  gry wideo. Wpływając na przebieg gry zmieniamy charakterystykę EEG, co skutkuje złagodzeniem objawów. Metoda ta doczekała się wielu naukowych opracowań. Stosowana jest w różnych dziedzinach: od szkolnictwa poprzez sport, medycynę aż do biznesu.

 

Jesteśmy dumni, że możemy pracować w najwyższym standardzie tej metody.
NEEG biofeedbackeurofeedback 19 kanałowy, analogicznie jak specjalistyczny aparat EEG, rejestruje czynność EEG równocześnie z 19 miejsc na głowie i porównuje uzyskane wyniki z bazą normatywną dając na bieżąco informacje o stopniu odchylenia. Poprzez ćwiczenie wielu okolic lub nawet całych sieci neuronalnych, jesteśmy w stanie pracować w nieporównywalnie większej skali niż przy użyciu klasycznego sprzętu z jednym lub dwoma aktywnymi kanałami.

W licznych badaniach potwierdzono skuteczność neurofeedbacku w leczeniu zaburzeń uwagi (adhd, add) i uczenia się, depresji czy szerzej zaburzeń nastroju, zaburzeń lękowych, neurastenii, napięciowych bólach głowy, w treningu kontroli złości, schizofrenii, zaburzeniach obsesyjno-kompulsyjnych (nerwica natręctw), autyzmie, upośledzeniu umysłowym i uszkodzeniach mózgu.