Zespół NeuroLinesLaboratorium Psychologiczno- Terapeutyczne NeuroLines & Centrum Medyczne Mama i Ja, to zespół ekspertów z dziedziny psychologii, psychoterapii i pedagogiki oraz medycyny. Specjalizujemy się w trzech obszarach: terapii neurofeedback (EEG Biofeedback), terapii metodą Warnkego oraz pomocy psychologicznej, pedagogicznej oraz medycyny. Jesteśmy certyfikowanymi neuroterapeutami, a także posiadamy ukończone szkolenie w zakresie neurofeedbacku zgodne z amerykańskimi standardami BCIA. Ponadto uzyskaliśmy zaświadczenia potwierdzające wiedzę i umiejętności prowadzenia diagnostyki oraz terapii Metodą Warnkego.

Naszym celem jest świadczenie profesjonalnej pomocy w kryzysach wewnętrznych, wspieranie na ścieżce rozwoju i dostarczanie efektywnych sposobów poprawy jakości życia.

W naszej pracy korzystamy z najnowszych metod terapii, innowacyjnych osiągnięć psychologii i pedagogiki oraz neurotechnologii. W diagnostyce stosujemy urządzenia cyfrowe, co pozwala wysoce zobiektywizować pomiar czyli znacząco obniżyć błędy interpretacyjne wyników badania, a także osiąganych efektów terapii.

Nasz zespół:

Piotr Wyszomirski – psycholog, psychoterapeuta.

Absolwent Wydziału Filozofii Chrześcijańskiej Uniwersytetu im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, na kierunku psychologia. Obecnie, kształci się w Profesjonalnej Szkole Psychoterapii w Instytucie Psychologii Zdrowia w Warszawie. W swojej praktyce kieruje się założeniami nurtu integracyjnego.

Doświadczenie zawodowe zdobywał w Centrum Psychologiczno-Pastoralnym w Płocku, Wojewódzkim Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych „Drewnica” w Ząbkach na Oddziale Zamkniętym Ogólnym. Współpracował z Mokotowskim Hospicjum Świętego Krzyża w Warszawie jako psycholog, konsultant. Rozwijał swoje umiejętności w Instytucie EEG, Międzynarodowym Centrum Leczenia Stresu, Ośrodku Leczenia Zaburzeń Procesu Uczenia się i Zachowania oraz w Klinice Zdrowia i Rozwoju Osobistego Medico – Brain. Wykonywał autorskie programy szkoleniowe, warsztaty z zarządzania stresem i kompetencji miękkich dla firmy Euroconsultant Sp. z.o.o. Aktualnie współpracuje z Poradnią Zdrowia Psychicznego oraz Oddziałem Dziennym Psychiatrycznym w Płońsku.

Inne: szereg szkoleń, kursów z zakresu terapii dzieci i dorosłych metodą neurofeedback, behawioralną, a także podnoszących wiedzę i zdolności w diagnostyczne psychopatologicznej.

 

Anna Mateuszczyk– lekarz, pediatra.

Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Lekarz z wieloletnim doświadczeniem. Jest Dyrektorem Centrum Medycznego Mama i ja.

 

Grażyna Banaszek – lekarz, neurolog dziecięcy, doktor nauk medycznych.

Specjalizuje się miedzy innymi w ocenie funkcjonowania układu nerwowego dzieci z takimi problemami jak: bóle głowy, utraty świadomości, niedowłady. Diagnozuje również metodą Vojty niemowlęta z grupy ryzyka, prowadzi dzieci rehabilitowane z opóźnieniem psychoruchowym, z zespołem Downa, mózgowym porażeniem dziecięcym, uszkodzeniami okołoporodowymi splotów ramiennych, przepuklinami oponowo-rdzeniowymi, artrogrypozami.

 

Małgorzata Strzelec – psycholog, psychoterapeuta.

Skończyła psychologię stosowaną na Uniwersytecie Jagiellońskim. Obecnie rozwija swoje umiejętności w Profesjonalnej Szkole Psychoterapii przy SWPS i Instytucie Psychologii Zdrowia w Warszawie. Pracuje w nurcie integracyjnym. Specjalizuje się w terapii indywidualnej osób dorosłych.
W pracy wykorzystuje elementy psychologii humanistycznej oraz poznawczo-behawioralnej. Interesuje się nurtem egzystencjalnym, głównie logoterapią, zagadnieniami znaczenia sensu i wartości dla egzystencji oraz poczucia wolności jako wymiaru rozwoju, nadwyżki duchowej człowieka.

Pracowała jako psycholog i terapeuta m.in. w Fundacji Na Rzecz Chorych Na SM im. Bł. Anieli Salawy w Krakowie, na Oddziale Dziennym Chorób Afektywnych Kliniki Psychiatrii Dorosłych Szpitala Uniwersyteckiego (UJ) oraz w Klinice Chirurgii Serca, Naczyń
i Transplantologii w Szpitalu Specjalistycznym im. Jana Pawła II w Krakowie.

Ponadto posiada doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą. Pracowała w Klinice Zdrowia i Rozwoju Osobistego Medico Brain
w Warszawie, gdzie prowadziła treningi metodą Warnkego oraz neurofeedback.

Obecnie współpracuje z Poradnią „My” oraz „Bromba” w Warszawie, gdzie świadczy opiekę psychologiczną nad dziećmi.

 

Lesya Lenartowicz – pedagog specjalny, terapeuta.

Absolwentka Wydziału Pedagogiki Terapeutycznej Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Ma wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i z osobami dorosłymi. W czasie studiów oraz po ich ukończeniu odbyła praktyki zawodowe w Towarzystwie Przyjaciół Dzieci im. Marii Konopnickiej, Środowiskowym Ognisku Wychowawczym, Szkole Podstawowej Nr 114 im. Jędrzeja Cierniaka oraz w Przedszkolu Nr 330 w Warszawie. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Dysleksji, Polskie go Towarzystwa ADHD.Doświadczenie zdobywała w Stratosferze Added Value Associate oraz Centrum Medico – Brain. Obecnie współpracuje z Centrum Terapii Pedagogicznej i Mediacji „Pro bono” oraz PTIS „Bromba”.

Ukończyła następujące kursy:

  • Innowacje w Psychologii i Pedagogice. Nowe Sposoby Diagnostyki i Terapii Dzieci z Dysleksją i ADHD.
  • „Seks Niepełnosprawnych”. Kurs doskonalący. Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego
  • Metoda Warnkego – kurs podstawowy. Trening percepcji słuchowej, mowy i prawidłowej pisowni. (I stopień). Centrum Rehabilitacji Poznawczej i Neuroterapii „BIOMED”
  • Metoda Warnkego – kurs rozwijający. Praktyczne testowanie percepcji słuchowej, mowy i prawidłowej pisowni. (II stopień). Centrum Rehabilitacji Poznawczej i Neuroterapii „BIOMED”
  • Kurs z zakresu terapii EEG Biofeedback. Ośrodek Kształcenia Medycznego AKSON
  • „Metoda Komunikacji Symbolicznej BLISS” Centrum Rozwoju Komunikacji. Ośrodek Szkoleniowy BLISS
  • Kinezjologia Edukacyjna „Brain Gym” metody Dr Paula Dennisona. Szkolenie teoretyczne i praktyczne I stopnia. Warszawa, 2006. Studio Pomocy Psychologicznej „Impuls”.

Poszerza swoją wiedzę zawodową w zakresie nowych metod usprawniających i stymulujących procesy rozwojowe dzieci, które wymagają specjalistycznego postępowania w nauczaniu i wychowaniu m.in. uczestnicząc w licznych konferencjach i szkoleniach:

  • Psychiatria 2011. Standardy postępowania, najnowsze doniesienia. Sympozjum Naukowo-Szkoleniowe. Krajowy Zespół Nadzoru Specjalistycznego w dziedzinie psychiatrii.
  • Psychiatria. IV Kongres Akademii po Dyplomie . Medical Tribune Polska.
  • XV Lubelskie Spotkania Naukowe.
  • Kobieta i Mężczyzna. Zdrowie Reprodukcyjne i Seksualne. Pierwszy Międzynarodowy Kongres Medyczny.
  • „Zaburzenia seksualne problemem interdyscyplinarnym w medycynie”.
  • Konferencja Naukowa „Lilly – rozwiązania dla Psychiatrii. Cymbalta – ponieważ depresja boli.”
  • Seminarium „Psychospołeczna sytuacja osób starszych” . Prof. zw. dr hab. Danuta Gielarowską. Akademia Pedagogiki Specjalnej.

 

Kamilla Kucharska – psycholog dziecięcy, psychoterapeuta, pedagog specjalny.

Obecnie jest słuchaczką ostatniego roku czteroletniego podyplomowego szkolenia w zakresie terapii poznawczo-behawioralnej w Centrum Terapii Poznawczo-Behawioralnej w Warszawie. Ukończyła warsztaty doszkalające z tego nurtu, a także zakończone certyfikatem Europejskiego Towarzystwa EMDR i Uniwersytetu w Birmingham szkolenie w terapii EMDR (Metoda Desensytyzacji i Ponownego Przetwarzania Bodźców za Pomocą Ruchów Gałek Ocznych w Radzeniu Sobie z Psychologiczną Traumą). Ukończyła warsztaty wprowadzające do modelu schematów, trybów schematów, oraz terapii schematu dla osób z diagnozą zaburzenia osobowości z pogranicza oraz narcystycznej.

Praktykę terapeutyczną zdobywała podczas dwukrotnego stażu w Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Mazowieckiego Centrum Neurorehabilitacji w Poradni dla Osób z Autyzmem Dziecięcym w Warszawie oraz w Poradni Zdrowia Psychicznego Samodzielnego Zespołu Publicznych Zakładów Lecznictwa Otwartego Warszawa Praga Południe.
Dokonuje diagnostyki w zakresie procesów poznawczych, profilu psychoedukacyjnego, osobowości. Ma doświadczenie w prowadzeniu grupowych zajęć terapeutycznych z dziećmi i młodzieżą. Prowadzi terapię indywidualną dzieci, młodzieży i osób dorosłych z zaburzeniami nastroju i zachowania, osobami z lękami, depresją, natręctwami, z objawami stresu potraumatycznego. Pracuje również z parami.

Pracuje zgodnie z kodeksem etyki psychologa i podlega regularnej superwizji.

 

Klaudia Kołacz – psycholog, psycholog sądowy

Absolwentka Wydziału Psychologii na Uniwersytecie Warszawskim. Posiada specjalizację z psychologii sądowej. Zajmuje się w diagnozą i orzecznictwem psychologicznym dzieci i młodzieży. Udziela porad psychologiczno-prawnych z elementami mediacji w sprawach rodzinnych, cywilnych i karnych. Pracuje z dziećmi stosując bajkoterapię, pracę z rysunkiem, prowadzi zajęcia terapeutyczne z pomocą koni, a także liczne warsztaty wspierające psychoedukację rodziców i dzieci.

Doświadczenie zawodowe zdobywała w Zakładzie Psychologii Lotniczej Wojskowego Instytutu Medycyny Lotniczej w Warszawie, w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym nr 4 w Warszawie oraz na Oddziale Dziecięcym Szpitala Powiatowego im. Jana Pawła II w Bartoszycach. Pracowała jako psycholog w fundacji Krajowe Centrum Kompetencji, gdzie w ramach kampanii społecznych „Kocham. Nie biję” i „Kocham. Reaguję” prowadziła interwencje, obsługę infolinii oraz poradnictwo psychologiczno-prawne dla ofiar przemocy.

Inne: Członek Klubu Biegłego Psychologa przy Centrum Pomocy Dzieciom ‘Mazowiecka’ w ramach Fundacji Dzieci Niczyje, uczestniczka konferencji i cyklów programowych dotyczących problematyki przemocy („Pomoc dzieciom-ofiarom przestępstw”, „Profilaktyka krzywdzenia małych dzieci”, „Dobry Rodzic-Dobry Start”).

 

Barbara Ratajska – psycholog dziecięcy.

Psycholog i wykładowca w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie, gdzie prowadzi zajęcia z psychologii klinicznej i psychopatologii rozwoju człowieka. Posiada doświadczenie pracy terapeutycznej z dziećmi. Pracuje zarówno z dziećmi, jak i dorosłymi. W pracy zwraca szczególną uwagę na potrzeby człowieka i jego kontakt z innymi. Współpracuje z rodzicami, prowadząc dla nich zajęcia psychoedukacyjne, które mają na celu rozwiązywanie ich problemów oraz propozycje stymulujących rozwój i wspierających ich więź z dzieckiem.

Doświadczenie zdobywała pracując w Poradniach Pedagogiczno- Psychologicznej, gdzie prowadziła terapię dzieci z różnymi trudnościami: lękami czy agresją oraz diagnozowała dzieci z Autyzmem, Zespołem Aspergera i innym trudnościami rozwojowymi. Jeśli przeżywasz cierpienie, nie radzisz sobie w roli rodzica pozwól sobie na zaufanie drugiej osobie. Wiem z własnych doświadczeń, że warto zaryzykować, by razem odnaleźć Twoją drogę do radości bycia rodzicem.

W Laboratorium Psychologiczno-Terapeutycznym NeuroLines zajmuje się: konsultacjami psychologicznymi, terapią i diagnozą dzieci oraz psychoedukacją rodziców.

 

Monika Narożna – logopeda

Ukończyła studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim w specjalności logopedia. Obecnie kończy specjalizacje: neurologopedia kliniczna i wczesna interwencja logopedyczna na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu.

Doświadczenie zawodowe zdobywała podczas stażu w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie oraz prowadząc zajęcia z dorosłymi i dziećmi w Poradni Medycyny Rodzinnej Logann, Instytucie Głuchoniemych w Warszawie, Centralnym Szpitalu Klinicznym Banacha, poradniach psychologicznych, pedagogicznych, szkołach i przedszkolach w Warszawie. Pracowała w Szpitalu Mazowieckim na oddziale foniatryczno – logopedycznym, gdzie koordynowała pracą specjalistów oraz konsultowała pacjentów. Obecnie współpracuje z Gabinetem Terapii i Rozwoju Dziecka oraz prowadzi własny gabinet logopedyczny. Oprócz diagnozy i terapii logopedycznej zajmuje się również Masażem Shantali oraz Terapią Ustno – Twarzową.

W Laboratorium Psychologiczno-Terapeutycznym NeuroLines zajmuje się diagnozą i terapią dzieci oraz dorosłych, wykonuje masaże specjalistyczne i prowadzi szkolenia dla rodziców.

Jarosław Lenartowicz– lekarz, specjalista psychiatra, seksuolog.

Absolwent I Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. W naszym Zespole konsultuje pacjentów psychiatrycznie, kwalifikuje do terapii, decyduje o leczeniu farmakologicznym, orzeka o czasowej niezdolności do pracy (ZUS-ZLA-L4), jak również udziela porad terapeutycznych i kontrolnych z zakresu psychiatrii i seksuologii przed, w trakcie i po zakończeniu terapii.

Doświadczenie zawodowe zdobywał w Klinikach Psychiatrycznych Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, w Wojewódzkich Szpitalach dla Nerwowo i Psychicznie Chorych, Poradniach Zdrowia Psychicznego, Odwykowych, Oddziałach Sądowych, Dziennych i Całodobowych początkowo pod merytorycznym nadzorem znanych Profesorów Psychiatrii i doświadczonych specjalistów w tej dziedzinie, a później już sam, jako specjalista.

Ma również doświadczenia w pracy w Zakładach Opiekuńczo-Leczniczych, Domach Pomocy Społecznej, z Pacjentami w warunkach pozbawienia wolności – Zakładów Karnych i Aresztów Śledczych. Jest również biegłym sądowym z zakresu psychiatrii przy Sadzie Okręgowym, pracował jako specjalista-konsultant ZUS ds orzekania o czasowej/trwałej niezdolności do pracy, nabycia/utraty uprawnień do świadczeń rentowych, kontrolował prawidłowość wystawiania druków L-4 przez innych lekarzy-psychiatrów, jako współorzekający w sprawach wydawania/przedłużenia zezwoleń na posiadanie broni.

Ma kilkunastoletnie doświadczenie w pracy z Pacjentami z zaburzeniami psychotycznymi, nerwicowymi, Pacjentami uzależnionymi od alkoholu i innych środków psychoaktywnych.

Mimo zdobycia tytułu specjalisty w dziedzinie psychiatrii po zdaniu egzaminów Państwowych przy Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, nadal nieustannie się szkoli, podnosi swoje kwalifikacje oraz zdobywa nowe umiejętności, uczestnicząc w licznych szkoleniach, kursach, warsztatach, konferencjach i zjazdach naukowych organizowanych przez Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego w Warszawie, Polskie Towarzystwo Psychiatryczne oraz Polskie Towarzystwo Seksuologiczne, których jest członkiem. Nieustannie dąży do rozwoju.

Zawodowo interesuje się szeroko pojętym opiniowaniem psychiatrycznym – zarówno na potrzeby Organów Wymiaru Sprawiedliwości jak i orzecznictwem rentowym oraz psychofarmakologią, ale przede wszystkim pracą kliniczną – leczeniem zaburzeń nastroju, zaburzeń psychotycznych, otępiennych, zaburzeń lękowych i snu.

 

Barbara Jakuc – magister pedagogiki specjalnej.

Absolwentka Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie, gdzie ukończyła studia na kierunku pedagogika specjalna, specjalność resocjalizacja i wspomaganie rodziny. Tytuł zawodowy uzyskała pisząc pracę dyplomową na temat: „Fantazje seksualne studentek uczelni warszawskich.” W czasie studiów odbyła praktyki zawodowe w Ministerstwie Sprawiedliwości w Departamencie Wykonania Orzeczeń i Probacji, w Wydziale Kurateli, Środowiskowym Ognisku Wychowawczym, w Towarzystwie Przyjaciół Dzieci w Oddziale Ochota, w Szkole Podstawowej Nr 10 im. Grzegorza Piramowicza, w Przedszkolu Nr 293 w Warszawie oraz w Areszcie Śledczym w Hajnówce. Brała udział w projekcie „Mazowiecki Program Transferu Wiedzy” oraz w przedstawieniu terapeutycznym „W labiryncie życia” skierowanym do kobiet przebywających w Zakładach Poprawczych oraz w Zakładach Karnych.

Ma doświadczenie w pracy z dziećmi i osobami dorosłymi. Założycielka firmy szkoleniowo-doradczej dla kobiet w ciąży i młodych mam. Jest autorką wielu programów warsztatów umiejętności rodzicielskich. Współpracuje z rodzicami organizując spotkania edukacyjne oraz prowadzi konsultacje indywidualne. Jedna z twórczyń projektu MamaSOS24. Współpracuje z Centrum Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej „Promyk”. W swojej pracy szczególną uwagę poświęca na współpracę z rodzicami aby pokazać im punkt widzenia dziecka. Prace wykonuje z pasją i zaangażowaniem, w pełni wykorzystując swoją wiedzę i nabyte umiejętności. Bardzo ceni sobie kreatywność i aktywne spędzanie czasu.

Informacje o nas 06-10-2011